Районна газета

ПРОТИДІЯТИ МАСОВИМ ЛІСОВИМ ПОЖЕЖАМ

Під час чергового засідання районної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулось під головуванням очільниці району  Вікторії СОКОЛ, було обговорено актуальне питання протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у весняно-літній період 2018 року, недопущення спалювання сухої рослинності та побутових відходів.

За інформацією начальника Глухівського районного сектору Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Дмитра ГОНЧАРОВА протягом минулого тижня на території Сумської області спостерігалась тепла, сонячна, без опадів погода. Вітер був змінних напрямків 6-10м/с. Температура повітря вдень підвищувалась до 19-200 тепла, вночі знижувалась до 3-70 тепла. Середня добова температура повітря була 12-140 тепла, що на 6-70 вище за норму.

За прогнозом Укргідрометцентру 12-16 квітня в лісах на переважній території області очікується висока пожежна небезпека (4 клас). З підвищенням температури повітря при надмірно низькій кількості атмосферних опадів впродовж квітня – першої половини травня значно зросла загроза виникнення пожеж у лісових масивах, на торфовищах, сільгоспугіддях та відкритих ділянках місцевості,  що може призвести до згубних наслідків для довкілля і здоров’я людей.

За статистичними даними, основна кількість пожеж в природних екосистемах відбувається з причини необережного поводження громадян з вогнем або умисного підпалювання залишків сухої рослинності.

За результатами розгляду даного питання комісією були дані певні  доручення сільським, селищним головам району, керівникам підприємств лісової галузі, керівникам сільськогосподарських підприємств району, щодо вжиття ними всіх необхідних заходів з профілактики та недопущення масових пожеж в екосистемах району.

Як відзначила голова Глухівської районної державної адміністрації Вікторія СОКОЛ належну увагу при вирішенні даного питання слід приділити роз’яснювальній роботі з населенням, щодо недопущення спалювання сухої трави і залишків рослинності на сільгоспугіддях, вздовж доріг, на територіях приватних садиб та очерету біля водойм тощо.