Районна газета

ВІДБУЛИСЯ ПОКАЗОВІ НАВЧАННЯ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

У рамках проведення тижневика цивільного захисту, який проводиться по освітніх закладах району, відбулися показові навчання із організації роботи органів управління цивільного захисту району щодо захисту від надзвичайних ситуацій персоналу об’єктів з масовим перебуванням людей на базі Есманьської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Метою навчання було:

визначення рівня реального ступеню готовності органів управління, сил цивільного захисту, сільських, селищних рад, керівників навчальних закладів району щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру;

підвищення ступеня готовності спеціалізованих служб, формувань цивільного захисту району щодо ліквідації можливих надзвичайних ситуацій, проведення аварійно-рятувальних робіт;

відпрацювання різних способів та прийомів рятування людей.

Відповідно до "Ввідної" – "умовна пожежа" у приміщенні школи Есманьської ЗОШ була проведена евакуація учнів та персоналу школи, відпрацьована схема оповіщення та порядок дій спеціалізованих служб цивільного захисту. Проведено практичне відпрацювання гасіння пожежі протипожежною ланкою Есманьської ЗОШ, гасіння умовної пожежі оперативно-рятувальним підрозділом ДПРЧ-38 селища Есмань, практичне відпрацювання надання першої домедичної допомоги медичною ланкою Есманьської ЗОШ та надання медичної допомоги працівниками лікарської амбулаторії селища Есмань.

 На завершення учням та всім присутнім було продемонстровано роботу сучасного пожежно-рятувального обладнання, що застосовують у своїй повсякденній роботі працівники Глухівського районного сектору Управління ДСНС України у Сумській області та Глухівської ДПРЧ-19.

Захід викликав неабиякий інтерес  з боку присутніх, особливо дітлахів. Коли ще їм в живу доведеться посидіти за кермом пожежного автомобіля, примірити каску та бойовий костюм рятівника, побачити як працюють такі пристрої, як гідравлічні ножиці, пневматичний домкрат високого тиску, апарат захисту органів дихання та зору на стисненому повітрі та інше?

Як відзначив перший заступник голови Глухівської районної державної адміністрації Володимир КАРТАВИЙ, проведення таких навчань є дуже актуальним в умовах сьогодення, відмітив злагоджені та оперативні дії персоналу освітнього закладу по відпрацюванню "ввідної", професіональну та чітку роботу служб цивільного захисту, рятувальних підрозділів, які були залучені до проведення навчань.