Районна газета

З МЕТОЮ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ОБМОРОЖЕННЯ

Із настанням морозів, стала актуальною проблема обмороження. На сьогоднішній день в Глухівському районі не зареєстровано жодного випадку  обмороження та переохолодження. В кожній сільській та селищній раді району створені та працюють пункти обігріву громадян, де, в разі необхідності, буде надана першу допомогу.

Про це повідомив начальник відділу інфраструктури, житлово-комунального господарства та з питань надзвичайних ситуацій Сергій Кожедуб на апаратній нараді при голові райдержадміністрації.

Але турбота про своє здоров’я, дотримання правил особистої безпеки, небайдужість до тих, хто поряд, - основні правила поведінки взимку.

Кожен повинен знати і пам’ятати:

Щоб запобігти переохолодженню кінцівок, одягайте на руки теплі рукавички, а на ноги - шкарпетки. Якщо змерзнуть ноги, вважайте, що переохолодження не уникнути. Тож якщо ви збираєтеся довго стояти на вулиці, радимо одягнути на ноги спочатку вовняні шкарпетки, а зверху - бавовняні.

Щоб захистити шкіру відкритих ділянок тіла від морозу, перед виходом на вулицю змащуйте її гусячим чи качиним жиром або жирним кремом. Обов'язково змащуйте губи помадою або хоча б соняшниковою олією.

Через 1-1,5 години треба погрітися в теплому приміщенні. Якщо немає змоги зайти у приміщення, постійно рухайтеся.

Обов'язково пийте якомога більше рідини. Зігрітися допоможе гаряче питво - чай з лимоном, молоко, але не кава.

Не вживайте спиртного на морозі. Не варто також курити на морозі.

Одягайтеся багатошарово. Тобто надягніть на себе кілька легких кофт замість однієї теплої.

Що таке переохолодження:

Вплив холоду на всю поверхню тіла, коли його температура падає нижче 35C, викликає загальне охолодження організму. Тривала дія низьких температур може привести до замерзання, функції організму пригнічуються, аж до їх повного згасання: пригнічується серцебиття і дихання, порушується обмін речовин. Людина спочатку стає збудженою, неадекватно веселою. Потім настає стан сонливості, загальмованість і втрата свідомості. Останнє свідчить про те, що температура тіла наближається до позначки 30C. При такій температурі може відбутися зупинка дихання і серця.

Перша допомога при переохолодженні:

Необхідно швидко перемістити  потерпілого в тепле приміщення. Викликати «Швидку допомогу». Перевірите наявність пульсу та дихання. При відсутності пульсу і дихання виконується штучне дихання «рот у рот» і непрямий масаж серця. Якщо пульс і дихання присутні, укутайте потерпілого теплим одягом або ковдрами або обкладіть грілками. Якщо людина при свідомості дайте їй випити гарячий напій — чай, каву, суп, просто гарячу воду.

Чого робити не можна:

-         Не розтирайте людину - це небезпечно, тому що при розтиранні відбувається приплив холодної крові від периферії до внутрішніх органів і головного мозку, які будуть продовжувати охолоджуватися. Зігрівання має йти від центру до периферії.

-         Ні в якому разі не давайте людині алкогольні напої. Це буде сприяти ще більшому охолодженню, а не зігріванню організму, що погіршить стан потерпілого.

-         Не змушуйте потерпілого енергійно рухатися.

-         Не проводьте інтенсивне зігрівання. Тобто не ставте людину під гарячий душ і не занурюйте у гарячу ванну.

 Глухівська районна державна адміністрація звертається до всіх жителів району щодо необхідності дотримання заходів особистої безпеки в умовах різкого погіршення погодних умов – посилення вітру, снігопадів та різких змін температури.