Районна газета

Боротьба зі стихією – справа спільна

Сильні снігопади та заметілі 22 – 24 березня 2013 року охопили центральну, північну та західну частини нашої держави. Складні погодні умови не оминули і Глухівський район.

З метою оперативного вирішення питань по  ліквідації наслідків стихійного лиха у Глухівській районній державній адміністрації створено  районний штаб з координації і проведення заходів мінімізації наслідків можливих надзвичайних ситуацій, пов’язаних з ускладненнями погодних умов та порушенням руху автомобільного транспорту.

         23 та 24 березня були проведені засідання штабу, на яких розглядались питання щодо вжиття заходів щодо ліквідації наслідків снігопаду на території та у населених пунктах Глухівського району, за відповідальними особами Глухівської районної державної адміністрації були закріплені території сільських та селищних рад району для здійснення постійного моніторингу та контролю за ситуаціями на підвідомчих територіях та, в разі необхідності,  вжиття вичерпних заходів щодо вирішення проблемних питань. Також організовано цілодобове чергування членів штабу у приміщенні райдержадміністрації.

24 березня було проведено засідання районної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій було прийнято рішення щодо виділення з резервного фонду районного бюджету коштів у сумі 20000 гривень на ліквідацію наслідків стихії.

Завдяки скоординованим діям та високій відповідальності керівників сільськогосподарських та промислових підприємств району, більшості сільських та селищних голів вже 23 березня зранку розпочались роботи по очищенню від снігового полону населених пунктів району. Ці роботи продовжувались 24 і тривають 25 березня. Найоперативніше вирішили питання по боротьбі зі стихійним лихом у Сварківській, Шевченківській сільських радах, де на  ранок 25 березня було проведено очищення від снігу не тільки сільських вулиць а й під’їзних шляхів до населених пунктів.

Самовіддано, цілодобово працюють робітники філії «Глухівська  дорожньо – експлуатаційна дільниця» ДП «Сумський облавтодор»  і особисто керівник підприємства Д’ячков П.Р. Завдяки напруженій роботі вже до кінця дня  24 березня були очищені від снігу головні шляхи району, а саме: ділянки трас Кіпті – Глухів – Бачівськ та Суми – Шостка, що пролягають територією району та інші. 25 березня забезпечується  очищення під’їзних шляхів до населених пунктів.

На ранок 25 березня проблемними залишались населені пункти Ходине, Волківка, Студенок, Кучерівка, Землянка, Мацкове, Будищі, Уздиця, Толстодубове, Фотовиж, Кореньок, Терни, Тополь, Пустогород, Уланове, Суходіл, Вільна Слобода. 

Станом на 16 годину 25 березня відновлено транспортне сполучення до всіх перерахованих вище населених пунктів, крім сіл Фотовиж, Толстодубове та Пустогород. Роботи на цих ділянках продовжуються.