Районна газета

УВАГА! АКТИВІЗУВАЛИСЬ ТЕЛЕФОННІ ШАХРАЇ!

Шановні громадяни!

У зв’язку з поширенням випадків телефонних шахрайств, просимо вас бути уважними та, щоб не потрапити на «гачок» до злочинців, ознайомтесь з даною інформацією

Один з них – «Вам дзвонять з поліції». Шахраї в таких випадках вибирають ранній або нічний час. Зазвичай, перше, що чує в трубці людина, це «плачучий» чоловічий голос: «Мама, (бабуся, тітка ...) я потрапив в поліцію ... Я збив людину ... Допоможи ...». Варіативність нібито вчиненого з необережності злочини велика, але завжди підкреслюється випадковість скоєного. Потім трубку бере нібито працівник поліції, що представляється, як правило, слідчим з відділу поліції в іншій області. В ході бесіди шахрай настільки майстерно психологічно «тисне» на майбутню жертву, що людина погоджується віддати чи не всі свої готівкові кошти. Головне для злочинця – утримувати жертву на зв'язку якомога довше, поки вона не віддасть надісланому кур'єру гроші, або перерахує їх на карту. Потім «благодійник» віртуозно «розчиняється», змінивши сім-карту в телефоні.

Аби не стати жертвою шахраїв, поліція радить громадянам дотримуватися наступних правил:

  1. Якщо вам телефонують незнайомці, не панікуйте, не впадайте у відчай, а головне не шукайте гроші – перш за все зателефонуйте своїм рідним та близьким (про яких йшла мова) і дізнайтеся, де вони у даний час знаходяться.
  2. Ніколи не називайте своїх близьких на ім’я. Попросіть людину, яка Вам телефонує, назвати прізвище, ім’я, по-батькові й дату народження затриманого або постраждалого родича. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють.
  3. Уточніть місцезнаходження сина або родича, щодо якого вам телефонують.

При отриманні інформації стосовно подібних випадків, просимо повідомити Глухівський відділ поліції  ГУ НП в Сумській області за адресою: Сумська область,  м. Глухів, вул. Спаська, б. 34.

Телефони:102, (05444)-2-20-15, 050 307 7504 – чергова частина Глухівського відділу ГУ НП в Сумській області.