Районна газета

15 жовтня – Всесвітній день миття рук!

Організація Об’єднаних Націй і, зокрема, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) оголосили 15 жовтня «Всесвітнім днем миття рук». Як відзначають експерти ООН та ВООЗ, миття рук рятує тисячі життів щодня. Через немиті руки в організм людини потрапляють збудники холери, вірусної пневмонії, гепатиту, грипу та гострих респіраторних захворювань. Саме тому ООН і ЮНІСЕФ закликали виділити один день на рік, щоб звернути увагу на необхідність привчити дітей мити руки.

ЗАПОБІГАЄМО ОТРУЄННЮ КАВУНАМИ ТА ДИНЯМИ!

Кавун - популярна літня ягода, яка чудово вгамовує спрагу і не створює тяжкості в шлунку. Більш того, кавуни корисні для печінки, жовчного міхура, нирок і сечовивідних шляхів.

Диня – вмістилище вітамінів та мікроелементів. У дині висока концентрація аскорбінової та фолієвої кислот. Споживання дині насичує організм кальцієм, відповідно зміцнює кістки та зуби. Завдяки своєму складу диня стимулює мозкову діяльність. У плоді міститься 90% води, а тому він позитивно впливає на травлення і втамовує спрагу.

ЩО РОБИТИ КОЛИ КРАЮ ЕПІДЕМІЇ НЕ ВИДНО?

Статистика захворюваності на Covid-19 в Україні не радує, шосту добу поспіль тримаючись на рівні біля 700 випадків. Міністерство охорони здоров’я України закликає громадян дотримуватися елементарних правил епідемічної безпеки. Але, на жаль, це роблять далеко не всі. Справедливо сказати, що за час карантину в Україні ми всі від нього втомилися. І ще – все частіше приходить думка що це все ще не скоро скінчиться, що Covid-19 тепер залишиться з нами назавжди, як сезонний грип. Мабуть, треба навчитися жити в нових реаліях. Відчувати тривогу зараз – це цілком нормально. І дотримуватися певних правил – зовсім не соромно і цілком реально. При цьому ймовірність підчепити вірус низька.