Районна газета

ДОСТУПНІ ЛІКИ

1 квітня стартувала Урядова програма «Доступні ліки». Громадяни зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою за рецептом лікаря в аптеках, які уклали угоди з місцевими органами влади.

Прийнято розпорядження голови Глухівської районної державної адміністрації від 10.04.2017 № 143-ОД «Про запровадження урядової програми «Доступні ліки» на території Глухівського району».

Розпорядником коштів субвенції з державного бюджету, місцевих бюджетів за урядовою програмою визначено комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги Глухівського району» Глухівської районної ради

Як зазначив перший заступник голови Глухівської районної державної адміністрації Володимир КАРТАВИЙ, на реалізацію програми з державного бюджету для жителів Глухівського району виділено 189,5 тисяч гривень, для компенсації вартості ліків для жителів Березівської сільської ради – 68 тисяч гривень.  Лікарі Есманьської, Шалигинської, Баницької, Березівської, Слоутської амбулаторій виїжджатимуть у населені пункти з тим, щоб спростити доступ сільських жителів до виписки необхідних рецептів для придбання ліків.

Урядовці  невипадково надали пріоритетність лікуванню серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Так, за статистичними даними, смертність від серцево-судинних хвороб складає 65% від загальної смертності населення в Україні. Відповідно до статистичних даних за 2015 рік, на діабет ІІ типу страждає один мільйон осіб. Це у 6 разів більше, ніж на діабет І типу (інсулінозалежний). Хворих на бронхіальну астму зареєстровано у 2015 році 210 тисяч.

Держава компенсує вартість найдешевшого лікарського засобу, який подав заявку на участь у програмі «Доступні ліки». Тобто, такий препарат пацієнт матиме змогу отримати безкоштовно.

Дорожчий препарат пацієнт може отримати, доплативши різницю між мінімальною ціною та роздрібною ціною обраного медичного засобу.