Районна газета

РЕАЛІЗАЦІЯ ПІЛОТНОГО ПРОЕКТУ НА ГЛУХІВЩИНІ

„В Україні у рамках соціальних ініціатив Президента України  Віктора Януковича діє пілотний проект з регулювання цін на лікарські засоби для осіб із гіпертонічною хворобою. В Глухівському районі необхідно провести широку роз’яснювальні роботу з населенням щодо можливості отримання ліків зі знижкою для хворих гіпертонічною хворобою,” -  зазначив перший заступник голови Глухівської районної державної адміністрації Володимир Картавий.

Саме питанню забезпечення сільського населення лікарськими засобами та  реалізації пілотного проекту щодо зниження вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою була присвячена нарада, участь в якій взяли  керівники аптечних закладів, головний лікар та завідувачі структурних підрозділів  комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги Глухівського району» Глухівської районної ради.

25 квітня 2012 року Кабінетом Міністрів України була прийнята Постанова №340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби  для лікування осіб з гіпертонічною хворобою», а 12 червня 2013 року КМУ прийняв постанови «Питання удосконалення реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» та «Про внесення змін до Порядку часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою».

Як зазначив головний лікар комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги Глухівської районної ради» Олександр Тюльпа, на сьогодні у пілотному проекті задіяно 4 аптечні заклади: ТОВ «Аптека №19», у тому числі аптечні пункти у селищі Шалигине та  селі Дунаєць, КП «Міжлікарняна аптека №194», Глухівський міжрайонний аптечний склад, ФОП Шутко Т.М. (с. Слоут). Таким чином, створено всі умови для зручного отримання лікарських засобів для лікування гіпертонії за зниженими цінами.  Загальна кількість мешканців району, які  страждають на гіпертонічну хворобу, становить 4395 осіб. Протягом 6 місяців поточного року  для хворих з підвищеним рівнем артеріального тиску було виписано 4069 рецептів. Але  до аптечних закладів на часткове зменшення вартості, на жаль, надійшло тільки 1074 рецепти, і часткове відшкодування вартості склало 6581 грн., що складає 28,4% від виділеної Урядом суми,  - повідомив Олександр Тюльпа.

- Держава простягла руку допомоги тим, для кого підвищений тиск є актуальною проблемою. Люди з гіпертонічною  хворобою відтепер можуть купувати ліки зі знижкою,  життєво необхідні препарати стали доступнішими. Медичним працівникам, у свою чергу, необхідно усвідомити, що вони повинні розповідати своїм пацієнтам про можливості, які дає їм проект, і пояснювати, як ними скористатися.. Для лікування гіпертонічної хвороби за зниженими цінами, необхідно звернутися до лікаря-терапевта та пройти необхідні медичні обстеження. Після підтвердження діагнозу, пацієнт отримує від лікаря рецепт. Отже, отже для перемоги над гіпертонічною хворобою необхідні дві умови: увага людей до свого здоров’я та доступність лікування для кожного. Тому цінам на препарати від цієї хвороби влада приділяє особливу увагу, і гіпертоніки можуть нею скористатися, - підсумував Володимир Картавий.