Районна газета

ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ РЕФОРМУВАННЯ ГАЛУЗІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

На черговому засіданні колегії Глухівської районної державної адміністрації було розглянуто питання забезпечення належного рівня надання первинної медичної допомоги жителям району.

Головний лікар комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги Глухівського району» Глухівської районної ради Олександр ТЮЛЬПА проінформував про зміни в структурі закладів охорони здоров’я¸ які відбулись протягом останніх років, про фінансування та матеріальне забезпечення медичних закладів.

Було відзначено, що в 2017 році проведено реконструкцію амбулаторії села Баничі на суму 500,0 тис. грн. (виконані електротехнічні роботи, замінені водопровід, каналізація, відремонтовано кабінет прийому лікаря, реєстратуру, маніпуляційний кабінет, облаштовано внутрішній санітарний вузол, проведено заміну вікон та дверей на металопластикові у всіх приміщеннях). Проводились також ремонти фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів району. Для забезпечення належного рівня надання медичної допомоги придбано та використовується в роботі медичне обладнання на суму 373,4 тис. гривень. З метою  впровадження електронної системи E-Health придбано комп’ютери та оргтехніку для амбулаторій на загальну суму 66,7 тис. грн.

Занепокоєння у членів колегії та сільських, селищних голів викликало питання створення пунктів здоров’я як нерегулярного місця надання первинної медичної допомоги замість існуючих  на даний час ФАП та ФП. Адже відповідно до проекту Порядку формування спроможних мереж надавачів первинної медичної допомоги (лист МОЗ України та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 06.12.2017 № 191-06-2007/32513/7/16-13498) такі пункти створюються та укомплектовуються середнім медичним персоналом з розрахунку 1 пункт на 750 і більше населення. На сьогодні даному критерію по наявному населенню відповідають структурні підрозділи в чотирьох населених пунктах.

Враховуючи низьку щільність населення, відповідно до цього Порядку, структурні підрозділи мають бути створені один на декілька населених пунктів. Враховуючи те, що при цьому втрачається доступність медичної допомоги для мешканців сусідніх сіл, члени колегії вирішили підготувати та направити листа щодо внесення змін до цього Порядку.

Крім цього на засіданні колегії були обговорені питання надання вторинної допомоги жителям району, функціонування пунктів швидкої допомоги в районі, проведення вакцинації та інше.

"Районна влада докладатиме максимум зусиль для того, щоб медицина була дійсно доступною для наших жителів. Фінансування закладів охорони здоров'я є пріоритетним. Таку ж позицію повинні займати сільські та селищні голови. Всі проблеми, які виникають при наданні медичних послуг, мають озвучуватись та вирішуватись негайно", - відзначила голова райдержавдмнітсрації Вікторія СОКОЛ.