ЯКІСНІ МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ МАЮТЬ БУТИ ДОСТУПНИМИ КОЖНОМУ ЖИТЕЛЮ ГЛУХІВЩИНИ (2)

Представники влади Глухівського району, органів місцевого самоврядування, медичних закладів, громадськості обговорили питання надання якісних медичних послуг населенню району.

Головний лікар комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги Глухівського району» Глухівської районної ради Олександр Тюльпа проінформував присутніх про стан та перспективи надання первинної медичної допомоги жителям Глухівського району в умовах реформування галузі охорони здоров’я.

Також зупинився на питаннях готовності закладу до впровадження медичної реформи, а саме електронної системи E-Health, на забезпеченні медичними кадрами та обладнанням.

Голова райдержадміністрації Вікторія Сокол у своєму виступі відзначила, що сьогодні районна влада надає всю необхідну фінансову підтримку медичним закладам району,  як первинного рівня (комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги Глухівського району» Глухівської районної ради), так і вторинного рівня (Глухівська центральна районна лікарня).

Так, на 2018 рік на утримання комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги Глухівського району» Глухівської районної ради затверджені кошти в сумі 8321,1 тис. гривень, у тому числі кошти районного бюджету 5716,6 тис. гривень, медична субвенція (на І півріччя 2018 року) – 1826,1 тис. гривень, додаткова дотація – 528,4 тис. гривень, інша субвенція Шалигинської ОТГ – 200 тис. гривень та Березівської ОТГ – 50 тис. гривень.

Для функціонування районної лікарні, відповідно до рішення районної ради, у 2017 році до бюджету міста Глухів передані кошти у сумі 7201,9 тис. гривень. Крім того протягом минулого року з районного бюджету виділені кошти на придбання рентген-апарату «Арман-9Л5» у сумі 167,966 тис. гривень, апарату Алкон-Драгер (апарат для вимірювання стану алкогольного сп’яніння) 12,594 тис. гривень, на придбання інсуліну 30 тис. гривень.

У 2018 році на функціонування ЦРЛ були виділені кошти в сумі 9040,9 тис. гривень. Фінансування проводиться відповідно до помісячних розписів.

«Одним із проблемних питань залишається укомплектування та обладнання центральної районної лікарні, адже оснащення, на якому працює медичний персонал, застаріле. У 2018 році з районного бюджету вже виділили 380 тис. гривень на придбання двох концентраторів кисневих високого тиску, які є дуже необхідними для лікарні. Але через відсутність постійного кошторису ЦРЛ не може використати ці кошти. Всі свої фінансові зобов’язання перед лікарнею ми виконуємо і будемо виконувати надалі. Глухівська центральна районна лікарня обслуговує жителів Глухівського району, міста Глухів, жителів об’єднаних територіальних громад та інших районів, тому фінансова підтримка цьому закладу є одним з першочергових питань для районної влади», - наголосила Вікторія Сокол.