Районна газета

ДИФТЕРІЯ! НОВИЙ ВИПАДОК В УКРАЇНІ!

Багато років не було чути про спалахи дифтерії, але зараз фіксують випадки захворювання по всьому світу. Це трапляється в різних країнах - і в розвинених, і з низьким рівнем життя. Серйозна ситуація склалась у Венесуелі - там епідемія дифтерії. Були випадки захворювання в Іспанії.

У 90-х роках Україна пережила страшну епідемію дифтерії, яка лютувала близько 10 років. І забрала дуже багато життів.

З початку 2018 року в Україні вже четверта людина захворіла на дифтерію. Це 11-річний хлопчик з Чернігівської області. Окрім того при лабораторному обстеженні родини та близьких хлопчика дифтерія виявлена ще у 4-х членів його родини (матері, батька, сестри і брата). Виявлені були і клінічні ознаки дифтерії. В лікарню госпіталізовані двоє дітей і мати, дітям введена протидифтерійна антитоксична сироватка, їх стан стабільний.

До цього вже реєструвались 2 випадки дифтерії в Луганській області та 1 в Київській області. І починається епідемія дифтерії завжди з поодиноких випадків.

На території Глухівського району востаннє дифтерія була зареєстрована у 2007 році, після цього токсигенні мікроорганізми дифтерії не виділялись.

Дифтерія – є однією із найсильніших бактеріальних інфекцій! Передається дифтерійна паличка повітряно – крапельним шляхом і поширюється дуже швидко! Захворювання може мати наступні прояви: біль у горлі, підвищена температура, лихоманка, набряк слизової оболонки ротоглотки, наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу, набряк шиї, збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів. Дифтерійний токсин потрапляє у кров. Практично всі органи чутливі до дії токсину, але найбільш вразливими є серце, нирки, наднирники, нервова система. Ускладнення від дифтерії можуть включати: блокування дихальних шляхів, інфекційно-токсичний шок, пошкодження серцевого м'яза (міокардит), ураження нервової системи, нефрозонефрит, легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію). Дифтерія дуже небезпечна для життя! Вона небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть з сироваткою залишається ризик смерті до 20%.

Дифтерія – вакцино керована інфекція! Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років). За даними ВООЗ, Україна увійшла до вісімки країн із найнижчим рівнем вакцинації. Нинішній рівень - менше 50%. Навіть у непрості 90-ті було близько 80% вакцинації. Якщо рівень колективного імунітету падає нижче 95% — неможливо гарантувати, що не станеться спалахів або епідемій інфекційних захворювань. Хвороба у щеплених людей зустрічається рідко і проходить у легкій формі, а у не щеплених закінчується серйозними ускладненнями аж до летального випадку. Були смерті навіть через рік з моменту захворювання від важких ушкоджень серця.

Не зволікайте! Захистіть себе та своїх дітей від дифтерії! Зробіть щеплення!