Районна газета

В центрі уваги депутатів Глухівської районної ради – виконання програми „Репродуктивне здоров’я нації до 2015 року”

„Охорона материнства та дитинства в сучасних умовах є одним з головних завдань системи охорони здоровя. Стан їх здоровя - один з найважливіших показників оцінки якості організації надання медичної допомоги. Президентом України Віктором Януковичем проголошені нові соціальні ініціативи, основним гаслом яких є „діти – майбутнє України”, - про це зазначив головний лікар комунального закладу „Центр первинної медико-санітарної допомоги Глухівського району” Глухівської районної ради Олександр Тюльпа, інформуючи депутатів районної ради про хід виконання районної програми „Репродуктивне здоров’я нації до 2015 року в районі”.

Дана програма була затверджена на сесії районної ради 19 березня 2008 року з метою поліпшення репродуктивного здоров’я населення як важливої складової загального здоров’я. Аналіз демографічних показників показує, що у 2012 році вдалося стабілізувати рівень народжуваності  - народилося 283 чол. проти 199 осіб в минулому році. В останні роки в районі відсутні випадки материнської смертності, пов’язані з акушерською патологією.

З метою створення у майбутньому акушерсько-перинатального центру, для підвищення зручності в наданні допомоги вагітним та породіллям проведений ремонт палат пологового відділення. Покращено матеріальну базу, придбано  сучасний мамограф  для діагностики захворювання молочної залози.

При пологовому відділенні центральної районної лікарні створено та працює консультативний пункт для надання соціальних послуг вагітним жінкам та матерям, які мають намір відмовитись від дитини.

В межах бюджету на фінансове забезпечення заходів програми на 2012 рік виділено 114,8 тис. грн. коштів місцевого бюджету та 9,1 тис. грн. позабюджетних коштів.