Районна газета

НЕБЕЗПЕКА В МІНІАТЮРНОМУ ТІЛІ – ЗНОВУ ПРО КЛІЩІВ!

«Особам, яких укусив кліщ, необхідно слідкувати за самопочуттям та щоденно вимірювати температуру тіла протягом двох тижнів. У разі будь-яких ознак захворювання: підвищення температури тіла, почервоніння або припухлості на шкірі в місці укусу звертатись до лікаря-інфекціоніста!», – Марина МАТВІЄНКО, завідуюча Глухівського відділу Сумського лабораторного центру МОЗ України

Ці крихітки вже відкрили полювання на необережних відпочивальників, любителів природи і лише чекають нагоди. Кліщі можуть потрапити на людину у будь-який час дня і ночі, у будь-яку погоду. Вони присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі. Вони можуть вражати й через деякий час, після відвідування зеленої зони, якщо залишились на одязі, речах. Ці комахи можуть потрапити до житла із букетами квітів, собаками, іншими тваринами.

Кліщі – переносники збудників вірусних та бактеріальних захворювань. На території України ці комахи можуть стати причиною хвороби Лайма (іксодовий кліщовий бореліоз), кліщового енцефаліту, туляремії, які призводять до тяжких ускладнень та інвалідності. Територія Глухівського району являється ендемічною на туляремію та хворобу Лайма. І якщо захворювання на туляремію відсутні вже тривалий час, то з року в рік все більше хворих на іксодовий кліщовий бореліоз (хворобу Лайма).

Хвороба Лайма – підступна хвороба, яка за відсутності лікування може проявити себе наступними роками захворюванням серцево – судинної, нервової систем та суглобів, що може привести до тривалої непрацездатності або інвалідності. Чим довше контакт кліща із шкірою, тим вірогідніше захворювання. Кліща на можна видряпувати, припалювати, змазувати жирними речовинами, алкоголем або бензином, оскільки це збільшує ризик інфікування.

Основним методом профілактики цих хвороб є попередження укусів кліщів:

  • Одягатися у світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, щоб було легше помітити кліщів, що повзають. Голову слід покривати головним убором.
  • Після прогулянки обов’язково оглядати себе та оточуючих. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.
  • Звільнити від сухої трави, гілок, хмизу місце для привалів, нічного сну на природі.
  • Вдома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому.
  • Якщо разом на природу брали домашнього улюбленця – його теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання.
  • Використовуйте засоби, що відлякують кліщів – репеленти.